logo

PRAGOALARM PRAGOSMART

20. veletrh zabezpečení a požární ochrany a 2. veletrh smart technologií

23. - 25. 10. 2013


 
   

PRAGOALARM / PRAGOSMART

TOKOZ

10. 08. 2013
 

Revoluce v zamykání.

 

JSTE SI JISTÍ, ŽE VÁŠ DOMOV JE BEZPEČNÝ?

Produkt bez přiděleného certifikátu překoná zloděj během několika vteřin.

Oblíbenou metodou, kterou zloději používají k překonání zámků od bytů a objektů, je pro svoji rychlost a nenápadnost bumping. Jedinou ochranou proti této nedestruktivní a velmi účinné metodě otevírání je nákup dostatečně kvalitních certifikovaných bezpečnostních zámků a vložek. Tyto produkty ochrání nejen váš majetek, ale hlavně předejdou starostem se samotným vloupáním. A pamatujte, že náklady na odstranění následku vloupání jsou zpravidla vyšší než investice do zabezpečení.

Znalci z Kriminalistického ústavu Policie ČR doporučují dveřní zámky a vložky, které jsou certifikované v nezávislých akreditovaných zkušebnách dle evropských norem. V těchto normách je ochrana proti bumpingu přímo zmíněna. „Třetí“ třída garantuje „vysokou ochranu“ „čtvrtá“, tedy nejvyšší třída, už slibuje „velmi vysokou ochranu majetku“. Daný certifikát by měl být uveden na krabičce produktu.  Od třetí třídy by cylindrické vložky zámků měly mít všechny ochranu před bumpingem, někteří výrobci to uvádějí v návodu, někteří ne. Proto doporučujeme kupovat zámky, jejichž certifikáty to garantují, a to vždy od renomovaných prodejců v kamenných obchodech, kteří také s výběrem poradí.

 

Česká firma TOKOZ a.s. přichází na trh s vlastní patentovanou cylindrickou vložku s unikátním zamykacím systémem, postaveným na principu otočných lamelových stavítek. Tento systém zamykání je odborníky právem považován za jeden z nejbezpečnějších a nejspolehlivějších na světových trzích.

Tato technologie vykazuje mimořádnou odolnost proti všem běžným způsobům vloupání:

  • 100 % odolnost proti planžetování a vyhmatání
  • 100 % odolnost proti bumpingu
  • odolnost proti běžnému odvrtání
  • vysoká ochrana v exteriéru (prach, mráz, voda, mastnota)
  • vysoká životnost v náročném prostředí

Důkazem je i pětiletá záruka, která je na produkty TOKOZ PRO poskytnutá.

Rodina produktů TOKOZ PRO zahrnuje jak cylindrické vložky, tak i visací zámky a jiné přídavné uzamykatelné mechanismy certifikované v akreditovaných zkušebnách dle norem ČSN EN 1303, ČSN EN 1627 a ČSN 12320.

Produkty TOKOZ PRO jsou vhodné jak pro zabezpečení bytů a rodinných domů, tak i pro firemní a průmyslové objekty.

Cílem firmy TOKOZ a.s. je vyrábět produkty nejvyšší kvality, které splňují požadavky pro třídy 3. a 4. Tyto třídy určují nejen odolnost proti různým metodám překonání, ale také určují životnost, tedy dobu, po kterou musí produkt kvalitně a spolehlivě fungovat i při velkém namáhání.

To zvláště oceníte u hlavních dveří bytů a domků nebo různých prostor ve firmách, které se několikrát denně zamykají a odemykají. U domácností pak jistě oceníte již zmíněnou 100% odolnost mechanizmu proti různým metodám překonání. Tento systém je speciálně vyvinut pro náročné klimatické prostředí, kde se střídá prach, voda a mráz, a u průmyslových firem i mastnoty nebo oleje. Ostatní produkty zde mohou velice snadno „zalehnout“, ale TOKOZ PRO je díky své konstrukci vysoce odolný.     

Silnou stránkou uzamykacího systému TOKOZ PRO je jeho způsob zajištění. Po běžném uzamčení je klíčem v zámku otočeno ještě o dalších 90° a zpět, čímž se zámek zajistí. Při odemykání pak neodjistíte zámek prostým vložením klíče jako u běžně nabízených vložek, ale je nutné zámek odjistit otočením o stejných 90° a pak teprve odemknout.

Bezpečnost byla dříve výsadou jen drahých a exkluzivních typů zámků, nyní přichází na trh poprvé v cenových relacích dostupných široké veřejnosti.

Kvalitní bezpečnostní vložkou ve dveřích člověk nechrání jen svůj majetek, ale hlavně svoje bezpečí, svoje zázemí a svůj svět.

 


 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/32/1354891086alarm2013.jpg0 0
97